Formularz kontaktowy

Administratorem Państwa danych jest Green Steam sp. z o.o. sp. k. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Więcej szczegółów

Czyszczenie parowe paneli fotowoltaicznych

Dzięki zastosowaniu specjalnych akcesoriów znajdujących się w naszej ofercie, myjnie parowe doskonale sprawdzą się przy czyszczeniu paneli fotowoltaicznych. Zaletą zastosowania myjni parowych jest brak konieczności podłączenia do źródła bieżącej wody oraz ekologiczny charakter rozwiązania. Maszyny parowe są doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na zwiększenie efektywności energetycznej paneli.

Ekologiczny sposób czyszczenia

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych przy pomocy myjni parowych pozwala na zachowanie ekologicznego charakteru usługi. Do procesu czyszczenia nie potrzebujemy chemii a zużycie wody jest nieporównywalnie niższe niż przy użyciu tradycyjnych metod czyszczenia. Gorąca para doskonale rozpuszcza tłuszcz, kurz oraz inne nieczystości znajdujące się na powierzchni paneli. Regularne czyszczenie paneli fotowoltaicznych parą pozwala również na eliminację osadów zmniejszających wydajność paneli. 

Oszczędność energii

Brak regularnego czyszczenia paneli fotowoltaicznych niesie za sobą negatywne skutki w postaci utraty ich wydajności. Profesjonalnie wyczyszczone panele słoneczne produkują o 15-25% więcej energii elektrycznej w porównaniu z panelami które nie są regularnie czyszczone. Brak czyszczenia paneli fotowoltaicznych wydłuża okres zwrotu z inwestycji o kilka lat.

Pomysł na biznes

Ze względu na bardzo dynamicznie rozwijający się rynek pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, czyszczenie paneli fotowoltaicznych jest doskonałym pomysłem na biznes. Myjnia mobilna wyposażona w maszynę parową pozwala na dotarcie praktycznie w każde miejsce i świadczenie usług bez konieczności podłączania się do źródła bieżącej wody.