Przestrzenie przemysłowe - GreenSteam

Greansteam myjnie parowe, mobilne, samochodowe

Innowacyjne systemy czyszczące dla myjni parowych, przemysłu i firm sprzątających

Przestrzenie przemysłowe

Myjnie parowe w przemyśle

 

Para jest doskonałym narzędziem do usuwania różnego rodzaju zanieczyszczeń przemysłowych. Maszyny parowe znajdują zastosowanie przemysle elektromaszynowym, w przemyśle chemicznym czy przemyśle spożywczym. Zaletą zastosowania urządzeń parowych do czyszczenia przestrzeni przemysłowych jest znacząca redukcja środków chemicznych oraz wody. Para doskonale usuwa brud i odtłuszcza czyszczone powierzchnie znacząco redukując ich zużycie. Pozwala na prowadzenie procesu czyszczenie bez produkcji dużej ilości ścieków oraz bez wstrzymywania bieżących procesów produkcyjnych. 

 

Magazyny, sortownie i centra logistyczne

Maszyny parowe pozwalają na przeprowadzenie procesu czyszczenia bez konieczności zatrzymywania bieżących procesów w takich miejscach jak magazyny, sortownie czy centra logistyczne. Przy pomocy pary czyścić możemy powierzchnie magazynowe, przeszklenia, podnośniki, przenośniki, konstrukcje stalowe itd. Wszystko odbywa się przy znikomym użyciu środków chemicznych oraz wody. Podczas procesu czyszczenia praktycznie nie są wytwarzane ścieki.

Przemysł elektromaszynowy

Para idealnie usuwa tłuszcze oraz smary z powierzchni maszyn przemysłowych, dzięki czemu może być stosowana w procesach czyszczenia i konserwacji sprzętu w wielu gałęziach przemysłu elektromaszynowego. Dzięki wysokiej temperaturze i specjalnym akcesoriom wytwornice pary mogą być również stosowane do usuwania rdzy, pozostałości farb i lakierów oraz do starannego odtłuszczania czyszczonych powierzchni.

   

Dzięki zastosowaniu specjalnych końcówek para doskonale nadaje się również do czyszczenia hal produkcyjnych, konstrukcji stalowych, elewacji oraz przeszkleń. Zaletą używania myjni parowych do tego typu zastosowań jest minimalne zużycie wody i możliwość prowadzenia prac bez wytwarzania tak dużej ilości ścieków jak w przypadku mycia przy użyciu myjek ciśnieniowych.

Przemysł spożywczy

Czyszczenie przy pomocy pary doskonale sprawdza się wielu gałęziach przemysłu spożywczego. Skażenie żywności podczas przetwarzania i pakowania może być skutecznie wyeliminowane poprzez zastosowanie przy procesach czyszczenia pary o wysokiej temperaturze. Jej zastosowanie eliminuje wszelkiego rodzaju bakterie i wirusy bez użycia środków chemicznych i detergentów.

Profesjonalne wytwornice pary mogą być stosowane w zakładach przetwórstwa ryb oraz mięsa, w piekarniach i cukierniach, w mleczarniach, ubojniach, przemyśle produkcji napojów, w rozlewniach i winnicach. Urządzeniami parowymi można czyścić linie produkcyjne, podłogi, ściany, powierzchnie robocze, maszyny, przenośniki, wytłaczarki, klimatyzację, ogrzewanie, piece do pieczenia i stojaki, lodówki i chłodnice okapy wentylacyjne itp. Zastosowanie pary w przemyśle spożywczym pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu czystosci i higieny, jednocześnie redukując zużycie wody oraz środków chemicznych.

Przemysł Chemiczny 

Maszyny parowe doskonale sprawdzają się przy czyszczeniu przestrzeni przemysłowych, linii produkcyjnych oraz maszyn w zakładach przemysłu chemicznego. Dzięki wysokiej temperaturze para pozwala odtłuścić czyszczone powierzchnie bez użycia dużej ilości chemii oraz wody. Dzięki bardzo niskiej wilgotności pary, może być ona użyta do czyszczenia elementów elektroniki, wrażliwych na wilgoć. Wytwornice pary są doskonałym rozwiązaniem mi. dla zakładów farmaceutycznych, zakładów produkcji środków czystosci i kosmetyków.

 

Przedsiębiorstwa wodociągowe

Urządzenia parowe Optima cieszą się coraz większą popularnością w firmach z branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Znajdują zastosowanie przede wszystkim do odmrażania rur z tworzywa sztucznego, przyłączy, zaworów, kurków. Maszyny parowe Optima stosowane są głównie w sytuacjach awaryjnych, gdzie potrzebna jest szybka reakcja oraz mobilność. Bez problemu można je również wykorzystywać przez cały rok do takich czynności jak czyszczenie maszyn, pomieszczeń i floty samochodowej.

   

Na potwierdzenie powyższych informacji dysponyjemy listami rekomendacyjnymi oraz opiniami klientów, który potwierdzaja skuteczność naszych urządzeń

  • Krótki czas odmrażania – para o temperaturze 130 stopni błyskawicznie rozpuszcza lód
  • Mobilność - maszyny parowe Optima wyposażone są w spalinowy bojler grzewczy, dzięki czemu urządzenie Optima może pracować w dowolnej lokalizacji i warunkach atmosferycznych
  • Brak odkształceń - para nie deformuje rur PE, PCV. W szybkim tempie usuwamy lód z powierzchni, jak i z wnętrza rurociągu o przekroju od jednego cala do ponad 100mm,
  • Przedłużany, izolowany wąż parowy. Możliwość pracy na wężu długości 20, 40, 60 lub 80 metrów
  • Peszel prowadzący – ułatwia prowadzenie węża w rurze oraz dodatkową izolację węża.
  • Niskie zużycie wody – maszyna parowa Optima zużywa jedynie 50 litrów wody na godzinę.

 

Szybki kontakt

Sławomir Pikul

e-mail: slawomir.pikul@greensteam.pl

tel: +48 791 469 321

 

Produkty szczególnie polecane

Formularz kontaktowy

Administratorem Państwa danych jest Green Steam sp. z o.o. sp. k. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Więcej szczegółów

Zobacz inne zdjęcia

poprzednia następna