{* *}
Czyszczenie i dezynfekcja parą w przestrzeniach publicznych
Czyszczenie i dezynfekcja parą w przestrzeniach publicznych

Postępujący trend dezynfekcji

Ze względu na zmiany w sposobie myślenia, zachowanie wysokich standardów higieny jest trendem, który zostanie z nami na długo po uporaniu się z epidemią koronawirusa. Ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, czyszczenie i dezynfekcja gorącą parą doskonale wpisuje się w ten trend, pozwalając utrzymać czystość wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z bakteriami, wirusami i innymi patogenami mogącymi zagrozić zdrowiu człowieka.

Proces czyszczenia parą

Maszyny parowe pozwalają na wyczyszczenie i zdezynfekowanie praktycznie każdej powierzchni bez użycia środków chemicznych (lub minimalizując ich użycie). Sam proces czyszczenia i dezynfekcji polega na skierowaniu strumienia gorącej pary o temperaturze ok. 90 stopni Celsjusza na czyszczoną powierzchnię.

Jakie instytucje korzystają z usług czyszczenia parą?

Maszyny parowe są doskonałym uzupełnieniem procesu czyszczenia dla wszystkich podmiotów dbających o czystość i właściwy poziom dezynfekcji w przestrzeniach miejskich, takich jak przedsiębiorstwa MPO, MPK oraz Zarządy Infrastruktury Miejskiej. Co ciekawe, częstą praktyką stosowaną przez te instytucje jest korzystanie z podwykonawców, mogących wykonywać usługi czyszczenia parą.

Gdzie sprawdzają się maszyny parowe?

Place zabaw

Czyszczenie parą pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu czystości na placach zabaw. Dezynfekujące właściwości pary zmniejszają prawdopodobieństwo przenoszenia patogenów przez dzieci bez użycia środków chemicznych.

Wiaty, przystanki, automaty

Para pozwala na zdezynfekowanie powierzchni przystanków MPK, wiat oraz automatów wydających bilety. Doskonałym przykładem firmy dezynfekującej własne urządzenia (w tym przypadku paczkomaty) jest znana firma kurierska o zasięgu ogólnopolskim.

Komunikacja publiczna

Czyszczenie parowe sprawdzi się do czyszczenia i dezynfekcji wnętrz tramwajów, pociągów i autobusów. Para dużo lepiej dotrze do niedostępnych dla środków chemicznych miejsc, dezynfekując uchwyty, kasowniki, przyciski, poręcze oraz tapicerowane siedzenia.

Obiekty w przestrzeni publicznej

Para doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu każdego rodzaju obiektów w przestrzeni publicznej, takich jak pomniki, słupy reklamowe czy ławki w parkach i na placach. Para zdezynfekuje powierzchnie nie pozostawiając na ich powierzchni środków chemicznych.

Witryny i powierzchnie płaskie

Dzięki szerokiej gamie akcesoriów, maszyny parowe sprawdzają się doskonale przy czyszczeniu wszelkiego rodzaju powierzchni płaskich, takich jak witryny czy płytki. Powierzchnia po czyszczeniu parą jest dokładnie odtłuszczona, zdezynfekowana i pozbawiona smug

Toalety publiczne i sanitariaty

Toalety publiczne to miejsca, które są szczególnie narażone na występowanie różnego rodzaju bakterii i patogenów. Regularne czyszczenie i dezynfekcja parowa tego typu obiektów znacząco zmniejsza ryzyko przenoszenia drobnoustrojów przez jej użytkowników.

Parowe czyszczenie tapicerki samochodowej - jak je przeprowadzić?

29.05.2024

Parowe czyszczenie tapicerki samochodowej - jak je przeprowadzić?

Czy parą można skutecznie czyścić tapicerkę samochodową? W jaki sposób 

Dowiedz się więcej
Mobilna myjnia parowa - potencjał biznesowy

22.05.2024

Mobilna myjnia parowa - potencjał biznesowy

Czy otwarcie mobilnej myjni parowej to dobry pomysł na biznes? Ile można zarobić na mobilnej myjni parowej? Czy ludzie chętnie...

Dowiedz się więcej
Własna myjnia parowa i konkurencja - jak się wyróżniać?

15.05.2024

Własna myjnia parowa i konkurencja - jak się wyróżniać?

Jak wyróżnić swoją myjnię parową wśród innych? Czy warto reklamować swoją myjnie parową? Jak być lepszym od...

Dowiedz się więcej