Jak działają odkurzacze parowe?

Odkurzacze parowe marki Verona są skuteczną bronią w walce z bakteriami, wirusami i wszelkiego rodzaju patogenami. Proces czyszczenia gorącą parą zapewnia eliminację brudu na którym osadzają się chorobotwórcze drobnoustroje jak i skuteczną dezynfekcję czyszczonej powierzchni.

Gdzie się sprawdzają?

Odkurzacze parowe idealnie nadają się do kompleksowego sprzątania i dezynfekcji przestrzeni hotelowych, łazienek i pomieszczeń użytku publicznego. Z odkurzaczy parowych chętnie korzystają firmy sprzątające świadczące usługi dla placówek edukacyjnych, restauracji i innych punktów usługowych. Odkurzacze parowe uważane są za najbardziej wszechstronne urządzenia czyszczące dostępne na rynku.

 

Dowiedz się więcej

GreenSteam
GreenSteam

Produkty

Vapor steam.jpg

Vapor Steam

Myjka parowa o mocy 2,45 kW przeznaczona do czyszczenia i dezynfekcji przestrzeni wewnętrznych.

Dowiedz się więcej
Verona HRC 2,45.jpg

Verona HRC 2,45 kW

Myjka parowa o mocy 2,45 kW z odkurzaczem przeznaczona do użytku w myjniach, gastronomii i hotelarstwie.

Dowiedz się więcej
Verona HRC 3,65 kW.png

Verona HRC 3,65 kW

Myjka parowa o mocy 3,65 kW z odkurzaczem przeznaczona do użytku w myjniach, gastronomii i hotelarstwie.

Dowiedz się więcej
Verona FCR.jpg

Verona FCR 10 Bar

Myjka parowa (10 bar) z odkurzaczem przeznaczona do użytku w hotelach, gastronomii, przestrzeniach publicznych oraz do zastosowań przemysłowych

Dowiedz się więcej
Czy wiesz, że?

Czy wiesz, że?

Dzięki szerokiej gamie akcesoriów urządzenia parowe marki Verona są najbardziej funkcjonalnymi maszynami parowymi dostępnymi na rynku. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej. 

Przejdź do kontaktu

Właściwości pary

Czyszczenie parą to proces nanotechnologiczny, polegający na aktywowaniu jonów minerałów rozpuszczonych w wodzie. Pod wpływem bardzo wysokiej temperatury rośnie ich energia wewnętrzna, a co za tym idzie, także prędkość. Dzięki temu odkurzacz parowy lub myjka parowa potrafią rozbić struktury brudu oraz błony komórkowe bakterii, grzybów i innych patogenów. Proces ten szybko zabija mikroorganizmy, zostawiając czyszczoną przestrzeń niemal sterylnie czystą. Odkurzacze parowe generujące parę o temperaturze przewyższającej 100 stopni dezynfekują czyszczone powierzchnie i eliminują nieprzyjemne zapachy. Para doskonale sprawdzi się również w walce z COVID-19, a regularne czyszczenie przy pomocy odkurzaczy parowych zniweluje ryzyko infekcji.

Co wyczyści para?

Odkurzacze parowe posiadają bardzo wiele zastosowań w segmencie usług czyszczenia i dezynfekcji. Gorąca para pod wysokim ciśnieniem znajduje zastosowanie w łazienkach, gdzie odkurzacz parowy doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu fug, płytek, luster, armatury oraz ciężko dostępnych miejsc. Para sprawdza się również doskonale przy czyszczeniu powierzchni miękkich i tapicerowanych, usuwając plamy i dokładnie dezynfekując. Odkurzacz parowy jest również doskonałym rozwiązaniem dla biur, gdzie pozwala czyścić dywany i dezynfekować sprzęt biurowy. Kolejnymi miejscami, gdzie czyszczenie parowe doskonale rozwiązuje problemy utrzymania czystości są restauracje, gabinety lekarskie oraz placówki edukacyjne, gdzie odkurzacze parowe pozwalają doczyścić i zdezynfekować niemal każdą powierzchnię.