Formularz kontaktowy

Administratorem Państwa danych jest Green Steam sp. z o.o. sp. k. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Więcej szczegółów

Dezynfekcja w walce z COVID-19

Oferowane przez nas urządzenia do dezynfekcji skupiają się na trzech rozwiązaniach: dezynfekcja parą (poprzez działanie wysoką temperaturą bezpośrednio na powierzchnię), ozonowanie (eliminujące patogeny z powietrza) oraz dezynfekcja suchą mgłą (pozwalające na dezynfekcję zarówno powierzchni jak i powietrza). Wszystkie trzy metody są skutecznymi i sprawdzonymi metodami walki z COVID-19.

Dezynfekcja parą

Urządzenia do dezynfekcji parą pozwalają na skuteczną walkę z bakteriami, wirusami oraz innymi patogenami z którymi codziennie styka się praktycznie każdy człowiek. Para o temperaturze przekraczającej 90 stopni Celsjusza zabija bakterie i dezaktywuje wirusy, nie pozwalając im się namnażać i infekować ludzi.

Dezynfekcja w walce z COVID-19
Dezynfekcja w walce z COVID-19

Dezynfekujące właściwości pary pozwalają na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny w przestrzeniach publicznych, komunikacji miejskiej, w biurach, sklepach, salonach masażu i innych miejscach gdzie przebywają ludzie. Proces czyszczenia i dezynfekcji parą polega na skierowaniu gorącego strumienia pary generowanego przez maszyny do dezynfekcji na czyszczoną powierzchnię, eliminując tym samym wszystkie znajdujące się na niej patogeny. Maszyny do dezynfekcji parą jako narzędzie w walce z koronawirusem sprawdzają się w szczególności podczas dezynfekcji powierzchni, których z różnych powodów nie możemy czyścić przy użyciu środków chemicznych takich jak meble tapicerowane, kanapy, itd. Zastosowanie urządzeń do dezynfekcji parą do walki z koronawirusem przy tego typu powierzchniach znalazło się na oficjalnej liście zaleceń rządu Wielkiej Brytanii do walki z koronawirusem. Dezynfekcja parą do walki z koronawirusem znajduje również uznanie w publikachjach krajowych, gdzie para o temperaturze 90 stopni jest zalecana do dezynfekcji ubrań i maseczek.

Ozonowanie

Dezynfekcja ozonem jest doskonałym uzupełnieniem procesu dezynfekcji parą. W przeciwieństwie do pary ozon nie działa miejscowo, lecz jego działanie jest rozproszone na całe pomieszczenie. Taka forma dezynfekcji, stosowana jako uzupełnienie maszyn do dezynfekcji parą pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów, eliminując wirusy i bakterie unoszące się w powietrzu.

Nebulizacja i dezynfekcja suchą mgłą

Oferujemy rozwiązania pozwalające przeprowadzić proces dezynfekcji suchą mgłą w biurach, samochodach i środkach komunikacji oraz w przemyśle. Oferowane przez nas urządzenia pozwalają dezynfekować przestrzenie wewnętrzne cząsteczkami o wielkości 7 lub 50 mikronów, zapewniając skuteczną walkę z COVID-19. 

Mobilna Dezynfekcja

Mobilna dezynfekcja to bardzo szybko rozwijająca się gałąź rynku myjni parowych. Mobilne myjnie parowe doskonale wpisują się w w bardzo dynamicznie rozwijający się rynek dezynfekcji. Urządzenia do dezynfekcji parą i generatory ozonu, w które wyposażone są mobilne jednostki parowe pozwalają na czyszczenie i dezynfekcję przestrzeni publicznych, biur, zakładów przemysłowych czy palcówek edukacyjnych. Mobilna dezynfekcja parowa jest usługą, która szybko rozwija się zarówno ze względu na postępującą epidemię koronawirusa, jak i ogólnie zwiększającą się świadomość klientów i zwiększające się zapotrzebowanie na usługi dezynfekcji. Dezynfekcja parą pozwala też na zwiększenie wachlarza oferowanych usług przez myjnie mobilne, które dotychczas świadczyły jedynie usługi mycia i czyszczenia samochodów.

Dezynfekcja parowa i ozonowanie pojazdów

Maszyny do dezynfekcji parą i generatory ozonu są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla myjni samochodowych, które w dobie epidemii coraz częściej rozszerzają zakres oferowanych przez siebie usług właśnie o usługi dezynfekcji, jak i firm lub instytucji posiadających flotę samochodową. Szczególną uwagę myjni samochodowych powinny zwrócić zmieniające się oczekiwania klientów, którzy w dobie epidemii koronawirusa coraz częściej oprócz standardowego mycia samochodu będą oczekiwali właśnie zdezynfekowania jego wnętrza. W takiej sytuacji, praktycznie każda myjnia samochodowa powinna być wyposażona w generator ozonu oraz urządzenia do dezynfekcji parą tak aby móc dostosować się do panujących na rynku trendów. Przykładem firm, które coraz częściej zakupują sprzęt do dezynfekcji pojazdów są ośrodki szkolenia kierowców, które zdobywają przewagę konkurencyjną dzięki dezynfekcji parowej i ozonowaniu wnętrz samochodów. Proces dezynfekcji parą, w połączeniu z dezynfekcją ozonem pozwala na pozbycie się wirusów, bakterii i grzybów ze wszystkich elementów samochodu, łącznie z klimatyzacją i innymi trudno dostępnymi miejscami.

Procesy dezynfekcji w samochodach powinny być przeprowadzane regularnie tak aby zapewnić jak najwyższy stopień bezpieczeństwa dla ich użytkowników. Jeżeli mamy do czynienia z częstymi zmianami użytkowników samochodu, tak jak na przykład w przypadku ośrodków szkolenia kierowców, samochód powinien być dezynfekowany praktycznie po każdym użyciu. Urządzenia do dezynfekcji do dezynfekcji parą oraz generatory ozonu skutecznie odpowiada właśnie na tą potrzebę.

Dezynfekcja parą w przestrzeniach publicznych

Maszyny do dezynfekcji parą bardzo dobrze sprawdzają się do przeprowadzania procesów dezynfekcji w przestrzeniach publicznych, eliminyjąc patogeny, wirusy i bakterie z powierzchni przystanków, wiat czy elementów placów zabaw. Dezynfekcja parą jest powszechnie stosowana przez urzędy gmin, pozwalając na skuteczną walkę z koronawirusem i oszczędzając środki chemiczne. Regularne przeprowadzanie procesu dezynfekcji gorącą parą o temperaturze przekraczającej 90 stopni Celsjusza pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom przestrzeni miejskich.

Gminy oraz inne instytucje publiczne przeprowadzające proces dezynfekcji przy pomocy pary używają maszyn parowych do dezynfekcji zarówno we własnym zakresie, korzystając z własnego zasobu pracowników, jak również zlecają ten proces firmom zewnętrznym. Różnorodność akcesoriów, w jakie może zostać wyposażona maszyna parowa marki Optima jest tu kluczowa. Dostosowanie akcesoriów do wielu różnych procesów czyszczenia i dezynfekcji pozwala na przeprowadzenie procesu w wygodny i efektywny sposób. Obok instytucji publicznych, również inne jednostki prywatne operujące w przestrzeni publicznej coraz częściej decydują się na przeprowadzanie procesu dezynfekcji przy pomocy pary. Przykładem firmy, która zdecydowała się na dezynfekcję parą jest firma InPost, która czyści swoje paczkomaty przy pomocy maszyn parowych marki Optima.