Dezynfekcja parą w placówkach medycznych
Dezynfekcja parą w placówkach medycznych

Dezynfekcja parą w placówkach medycznych

Para jest doskonałym narzędziem do walki z wszelkiego rodzaju patogenami występującymi w placówkach medycznych. Para wykorzystywana jest do zarówno do czyszczenia przestrzeni wewnątrz szpitali - poczekalni, izb przyjęć oraz gabinetów, jak i przestrzeni zewnętrznych, w których przebywają pacjenci. Z uwagi na panującą w Polsce epidemię zachowanie odpowiednich procedur czyszczenia jest w tym okresie wyjątkowo ważne.

Dezynfekcja gabinetów lekarskich

Para pozwala zdezynfekować wszystkie powierzchnie w gabinetach lekarskich, gabinetach dentystycznych i innych placówkach medycznych. Czyszczenie parą sprawdzi się również w takich miejscach jak gabinety rehabilitacji i masażu. Dezynfekcja przy pomocy pary pozwala na ograniczenie zużycia środków chemicznych i zapewnienie komfortu zarówno dla lekarzy jak i ich pacjentów.

Czyszczenie i dezynfekcja karetek pogotowia

Zastosowanie pary do regularnego czyszczenia karetek pogotowia jest doskonałym i przetestowanym rozwiązaniem pozwalającym zadbać o czystość i odpowiedni poziom dezynfekcji zarówno wewnątrz karetki jak i na jej powierzchniach zewnętrznych. Zaletą pary jest to, że bez problemu sprawdza się zarówno przy czyszczeniu powierzchni płaskich, jak i zakamarków, do których bardzo ciężko jest dotrzeć konwencjonalnymi metodami czyszczenia. 

Dlaczego para jest skutecznym narzędziem do zabijania bakterii i wirusów?

Badania potwierdzają skuteczność pary o wysokiej temperaturze w walce z bakteriami i wirusami. Maszyny parowe Optima generują parę o temperaturze ok. 135 stopni Celsjusza (przy wylocie z dyszy pistoletu). Temperatura pary stopniowo spada wraz z odległością od dyszy, osiągając temperaturę ok. 80 stopni w odległości 10 cm od pistoletu. Zachowanie takiej odległości podczas procesu czyszczenia zapewni właściwości dezynfekujące, eliminując większość bakterii i wirusów.

Jak otworzyć mobilną myjnię parową i odnieść sukces!

11.12.2020

Jak otworzyć mobilną myjnię parową i odnieść sukces!

Czy warto zainwestować w otwarcie biznesu w postaci mobilnej myjni parowej? Ile można zarobić za prowadzeniu takiej...

Dowiedz się więcej
Myjnia Parowa – biznes w czasie epidemii

10.12.2020

Myjnia Parowa – biznes w czasie epidemii

Czy w obecnych warunkach rynkowych prowadzenie biznesu związanego z myjnią parową ma rację bytu? Czy mimo restrykcji...

Dowiedz się więcej
Jak sfinansować zakup myjni parowej?

09.12.2020

Jak sfinansować zakup myjni parowej?

Jeżeli przeszedłeś już przez etap analizy rynku i wyprałeś sprzęt, który będzie Ci potrzebny do realizacji założeń...

Dowiedz się więcej