Jak pozyskać odpowiednią lokalizację dla stacjonarnej myjni parowej?
Jak pozyskać odpowiednią lokalizację dla stacjonarnej myjni parowej?

Z czym wiąże się otwarcie stacjonarnej myjni parowej?

Na wstępie należy zaznaczyć, iż otwarcie stacjonarnej myjni parowej nie wiąże się z długotrwałym procesem przygotowawczym, tak jak w przypadku tradycyjnych myjni wodnych. Jeżeli już pozyskamy odpowiednią lokalizację i ustawimy odpowiednią konstrukcję (najczęściej jest to namiot ustawiany w ciągu dwóch dni) możemy zacząć działać praktycznie od razu.

Jak wybrać lokalizację, która przyniesie nam najwięcej korzyści?

Najlepsze lokalizacje to oczywiście te w obrębie centrów handlowych. Postarajmy się o to by nasza myjnia działała właśnie w takiej lokalizacji. Pozostałymi lokalizacjami, które mogą być wzięte pod uwagę są tereny w obrębie dużych osiedli mieszkaniowych oraz stacje benzynowe.

Jeśli znajdziemy już lokalizację, która nas zainteresuje i nie posiada ona myjni należy skontaktować się z zarządcą terenu. W przypadku centrów handlowych zarządcą terenu najczęściej jest dyrekcja obiektu.

Jeśli dyrekcja odpowie na propozycję trzeba się przygotować na spotkanie w celu dokładnego przedstawienia zalet związanych z działalnością myjni parowej, w szczególności z jej ekologicznym aspektem.

Jak przygotować się do rozmowy?

Przygotujmy koncepcję ekologicznej, stacjonarnej myjni parowej. Pamiętajmy, żeby zawrzeć w niej najważniejsze aspekty przyjaznej dla środowiska działalności, jak również informacje o specyfice prowadzenia działalności i technicznych aspektach prowadzenia myjni:

  • Do mycia pojazdu z zewnątrz potrzebujemy myjnie parową, mikrofibrę, chemię  oraz maty gumowe.
  • Do umycia samochodu zużywamy około 4 litrów wody, 70 % z tego wyparowuje w atmosferę, kolejne 10% zbieramy w mikrofibrę. Reszta czyli około 1 litra znajdzie się pod mytym samochodem.
  • Po umyciu auta maty gumowe odkurzamy sucho mokro, a zawartość zbiornika na nieczystości składujemy w pojemnikach, które odbiera od nas firma zajmująca się odbiorem i utylizacją takich nieczystości.
  • Mikrofibry oddajemy do pralni chemicznej - tu również musimy posiadać fakturę do wglądu w razie kontroli.

Warto przygotować kilka filmików przedstawiających mycie samochodu parą, dokumentację fotograficzną, a także ekspertyzę środowiskową, która mówi o ekologicznych aspektach myjni parowej.

Pamiętajmy, że profesjonalne przygotowanie i odpowiednia prezentacja to gwarancja sukcesu. Jeśli koncept się spodoba pozostaje nam uzgodnienie warunków umowy - czynsz, rozliczanie zużytej wody i energii elektrycznej.

Parowe czyszczenie tapicerki samochodowej - jak je przeprowadzić?

29.05.2024

Parowe czyszczenie tapicerki samochodowej - jak je przeprowadzić?

Czy parą można skutecznie czyścić tapicerkę samochodową? W jaki sposób 

Dowiedz się więcej
Mobilna myjnia parowa - potencjał biznesowy

22.05.2024

Mobilna myjnia parowa - potencjał biznesowy

Czy otwarcie mobilnej myjni parowej to dobry pomysł na biznes? Ile można zarobić na mobilnej myjni parowej? Czy ludzie chętnie...

Dowiedz się więcej
Własna myjnia parowa i konkurencja - jak się wyróżniać?

15.05.2024

Własna myjnia parowa i konkurencja - jak się wyróżniać?

Jak wyróżnić swoją myjnię parową wśród innych? Czy warto reklamować swoją myjnie parową? Jak być lepszym od...

Dowiedz się więcej