{* *}
Myjnia parowa, a ochrona środowiska - ekologiczny biznes
Myjnia parowa, a ochrona środowiska - ekologiczny biznes

Myjnia parowa jest doskonałym przykładem ekologicznego biznesu, ponieważ wykorzystuje technologię, która minimalizuje negatywny wpływ na środowisko. Myjnie parowe stają się coraz bardziej popularne, bo pomagają minimalizować zużycie wody. Tradycyjne mycie samochodów kojarzy się ze zużywaniem dużej ilości i wprowadzeniem do środowiska szkodliwych detergentów używanych przy myciu.

Podstawową kwestią wyróżniającą myjnie parowe jest oszczędność wody

Oszczędność wody jest ważną kwestią nie tylko ze względu na koszty, ale przede wszystkim na aspekt ochrony środowiska i zasobów wody pitnej.

Brak konieczności używania środków chemicznych

Czyszczenie parą skuteczność zawdzięcza wysokiej temperaturze. Para ma temperaturę co najmniej 100 stopni Celcjusza, sama temperatura wystarczy by usunąć brud, kurz oraz zdezynfekować powierzchnię.

Oszczędność energii elektrycznej

Urządzenia generujące parę wodną muszą jedynie podgrzać wodę do określonej temperatury. Tradycyjne myjnie przepompowują duże ilości wody oraz podgrzewają je do odpowiedniej temperatury.

Generowanie małej ilości ścieków

Mycie parą generuje minimalne ilości ścieków, ponieważ para wodna unosi się w atmosferę. Jedynie niewielkie ilości wody wracają do środowiska w postaci niezanieczyszczonych chemikaliami ścieków.

Brak niebezpiecznych chemikaliów wdychanych podczas czyszczenia

Czyszczenie samą wodą nie generuje oparów, które mogły zawierać chemikalia i być wdychane przez osobą dokonującej czyszczenia oraz osoby w najbliższym otoczeniu. Para wodna jest gorąca i może prowadzić do oparzeń, dlatego zalecamy stosować ubrania ochronne.

Podsumowanie

Myjnie parowe są idealnym przykładem ekologicznego biznesu, który minimalizuje wpływ negatywnych czynników na środowisko. Stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnych myjni parowych. Dla osób dbających o ekologię, wybór myjni parowej może być krokiem w stronę bardziej zrównoważonej przyszłości.

Parowe czyszczenie tapicerki samochodowej - jak je przeprowadzić?

29.05.2024

Parowe czyszczenie tapicerki samochodowej - jak je przeprowadzić?

Czy parą można skutecznie czyścić tapicerkę samochodową? W jaki sposób 

Dowiedz się więcej
Mobilna myjnia parowa - potencjał biznesowy

22.05.2024

Mobilna myjnia parowa - potencjał biznesowy

Czy otwarcie mobilnej myjni parowej to dobry pomysł na biznes? Ile można zarobić na mobilnej myjni parowej? Czy ludzie chętnie...

Dowiedz się więcej
Własna myjnia parowa i konkurencja - jak się wyróżniać?

15.05.2024

Własna myjnia parowa i konkurencja - jak się wyróżniać?

Jak wyróżnić swoją myjnię parową wśród innych? Czy warto reklamować swoją myjnie parową? Jak być lepszym od...

Dowiedz się więcej