Myjnia Parowa – biznes w czasie epidemii
Myjnia Parowa – biznes w czasie epidemii

Jak prowadzić biznes w czasie epidemii?

Wiele się zmieniło od czasu początku epidemii, zarówno w branży usług czyszczenia samochodów jak i w szeroko rozumianej branży utrzymania czystości. W poniższym wpisie postaramy się podsumować kwestie związane z świadczeniem usług związanych z segmentem myjni parowych.

Szeroka gama świadczonych usług

Ze względu na swoją specyfikę oraz szeroką gamę akcesoriów dopasowaną do różnych procesów technologicznych myjnie parowe pozwalają na świadczenie usług czyszczenia związanych nie tylko z motoryzacją, ale również (a nawet przede wszystkim) związanych z szeroko pojętą branżą utrzymania czystości. Możliwość świadczenia bardzo wielu usług, w połączeniu z rosnącą świadomością ludzi co do konieczności dezynfekcji, jest właśnie tym czynnikiem, który sprawia, że myjnie parowe są nie tylko bardzo odporne na kryzys wywołany epidemią, lecz pozwalają na zwiększenie obrotu firmy i pomoc w walce z epidemią.

Dezynfekcja – nabierający na sile trend

Maszyny parowe, generujące strumień pary o temperaturze przekraczającej 100 stopni Celsjusza pozwalają dokładnie zdezynfekować czyszczone powierzchnie. Jest to szczególnie ważne w obecnym okresie, w którym mamy do czynienia z rozprzestrzenianiem się epidemii wirusa COVID-19. Pomimo braku dokładnych badań stwierdzających skuteczność pary w walce z koronawirusem, opinie wirusologów są jednoznaczne – para o wysokiej temperaturze jest w stanie w skuteczny sposób dezaktywować wirusy (w tym koronawirusa). O skuteczności pary w walce z wirusami świadczyć też może wzmożone zainteresowanie usługami dezynfekcji wśród naszych klientów, którzy otrzymują coraz więcej zleceń w instytucjach sektora publicznego, odpowiedzialnych za utrzymanie czystości w przestrzeniach miejskich. Bez wątpienia dezynfekcja powierzchni jest wiec rosnącym na sile trendem, który zostanie z nami jeszcze na długo po ustaniu epidemii.

Co możemy czyścić i dezynfekować?

Temat dezynfekcji jest obecnie przedmiotem zainteresowania praktycznie każdej branży, od wielkich sieci handlowych, poprzez firmy kurierskie, placówki sportowe i edukacyjne oraz salony spa i masażu, skończywszy na instytucjach publicznych, które są wręcz zmuszone do podjęcia drastycznych kroków mających na celu zachowanie odpowiedniego poziomu dezynfekcji. Kluczową informacją dla myjni mobilnych jest fakt, iż wiele z tych instytucji korzysta z usług firm zewnętrznych, co bez wątpienia jest szansą dla wszystkich myjni mobilnych świadczących usługi dezynfekcji. Mając to na uwadze, w rozmowach z przedsiębiorcami, którzy skorzystali z naszej oferty sugerujemy zmodyfikowanie oferty i położenie większego nacisku na usługi dezynfekcji oraz „wyjście” ze swoją ofertą wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba dezynfekcji. Przykładowe zastosowania maszyn parowych do procesu dezynfekcji znajdziesz w pozostałych artykułach na naszym blogu.

Ozonowanie i nebulizacja - dodatkowe możliwość zysku

Kolejnymi możliwościami zwiększenia obrotu swojej myjni parowej jest wprowadzenie do swojej oferty usług ozonowania i nebulizacji. Usługi te pozwalają nie tylko na zdezynfekowanie samochodu, ale również każdego rodzaju pomieszczeni zamkniętej. W czasie epidemii jest to usługa, w którą musi być wyposażona każda firma świadcząca usługi utrzymania czystości.

Jak otworzyć mobilną myjnię parową i odnieść sukces!

11.12.2020

Jak otworzyć mobilną myjnię parową i odnieść sukces!

Czy warto zainwestować w otwarcie biznesu w postaci mobilnej myjni parowej? Ile można zarobić za prowadzeniu takiej...

Dowiedz się więcej
Jak sfinansować zakup myjni parowej?

09.12.2020

Jak sfinansować zakup myjni parowej?

Jeżeli przeszedłeś już przez etap analizy rynku i wyprałeś sprzęt, który będzie Ci potrzebny do realizacji założeń...

Dowiedz się więcej
Czyszczenie i dezynfekcja parą w przestrzeniach publicznych

08.12.2020

Czyszczenie i dezynfekcja parą w przestrzeniach publicznych

Mając na uwadze postępującą w naszym kraju epidemię koronawirusa, coraz więcej firm i instytucji publicznych przykłada...

Dowiedz się więcej