{* *}
Otwarcie własnej myjni parowej - wykonaj te 5 kroków
Otwarcie własnej myjni parowej - wykonaj te 5 kroków

5 kroków do otwarcia własnej myjni parowej

Krok 1 - Przygotuj plan biznesowy

Pierwszy krok to przygotowanie planu biznesowego. W planie biznesowym należy określić:

 • typ myjni parowej, którą chcesz otworzyć - mobilna myjnia parowa czy stacjonarna myjnia parowa?
 • docelową grupę klientów - gospodarstwa domowe, firmy, instytucje publiczne?
 • lokalizację myjni - czy chcesz otworzyć parową myjnię stacjonarną w miejscu o dużym natężeniu ruchu, czy w mniej ruchliwym miejscu? A może nie ma to dla Ciebie znaczenia bo otworzysz mobilną myjnię parową?
 • koszty związane z otwarciem i prowadzeniem myjni - określ ile pieniędzy potrzebujesz na sprzęt, materiały, marketing, itp.

Krok 2 - Zbierz środki na otwarcie myjni

Jeśli masz pomysł na biznes to pomyśl o jego sfinansowaniu. Otworzenie własnej myjni parowej wymaga zainwestowania pewnej kwoty pieniędzy. Kwota ta będzie zależeć od tego, jaki rodzaj myjni chcesz otworzyć, w jakiej lokalizacji i na jaki zakres usług chcesz się zdecydować.

Istnieje kilka sposobów na pozyskanie finansowania na otwarcie myjni parowej:

 1. Własne środki - jeśli masz wystarczające środki finansowe, możesz otworzyć myjnię parową bez konieczności pozyskiwania zewnętrznego finansowania.
 2. Leasing operacyjny - forma finansowania, która na korzystnych warunkach pozwoli Ci sfinansować sprzęt, samochód lub infrastrukturę myjni.
 3. Najem z wykupem 1 PLN - jeśli zakładasz działalność i nie spełniasz wymogów firm leasingowych, skorzystaj  z opcji najmu długoterminowego z wykupem za 1 PLN. Wszystkie formalności załatwisz w godzinę w naszym biurze.
 4. Pożyczki BGK - niskooprocentowane pożyczki oferowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego do 80 tyś. zł na otwarcie własnej działalności.
 5. Kredyt bankowy - kredyt bankowy to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie finansowania na otwarcie działalności gospodarczej.

Pamiętaj, że pomagamy w pozyskaniu finansowania.

Krok 3 - Zdobądź niezbędne pozwolenia

Otworzenie myjni parowej wymaga uzyskania odpowiednich pozwoleń. W zależności od tego, jaki rodzaj myjni chcesz otworzyć, będziesz musiał uzyskać pozwolenia od:

 • Urzędu Gminy lub Miasta - pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej, pozwolenie na budowę (jeśli myjnia będzie stacjonarna), pozwolenie na użytkowanie (jeśli myjnia będzie stacjonarna), itp.
 • Sanepid - pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług czyszczących.

Krok 4 - Zakup sprzęt i materiały, zadbaj o marketing

Aby otworzyć myjnię parową, będziesz musiał zakupić odpowiedni sprzęt i materiały. Zgłoś się do nas po ofertę profesjonalnego urządzenia parowego. Zapewniamy gwarancję oraz serwis, a także możliwość założenia wizytówki na naszej stronie zamow-myjnie.pl

Pamiętaj, że konkurencja na rynku myjni parowej jest duża, dlatego wyróżnij się ze swoją ofertą na tle innych myjni. 

Krok 5 - Rozpocznij działalność

Gdy już zdobędziesz wszystkie niezbędne dokumenty, założysz działalność i zakupisz sprzęt, możesz rozpocząć działalność.

Pamiętaj, że otwarcie myjni parowej to dopiero początek. Aby osiągnąć sukces, musisz prawidłowo prowadzić swoją działalność i zapewnić klientom najwyższą jakość usług, dlatego warto pomyśleć o profesjonalnym szkoleniu.

Podsumowanie

Dobrze przygotowany biznes plan może pomóc Ci w otwarciu własnej działalności. Najważniejsze, aby przemyśleć jakie dokładnie usługi chce się oferować. Otwarcie własnej myjni parowej wiąże się z przygotowaniami, w tym także zakupem sprzętu, na który możesz pozyskać dofinansowanie. Oferowanie usług czyszczących musi być na najwyższym poziomie, dlatego najlepiej jeśli skorzystasz z naszego szkolenia z myjni parowej.

 

Parowe czyszczenie tapicerki samochodowej - jak je przeprowadzić?

29.05.2024

Parowe czyszczenie tapicerki samochodowej - jak je przeprowadzić?

Czy parą można skutecznie czyścić tapicerkę samochodową? W jaki sposób 

Dowiedz się więcej
Mobilna myjnia parowa - potencjał biznesowy

22.05.2024

Mobilna myjnia parowa - potencjał biznesowy

Czy otwarcie mobilnej myjni parowej to dobry pomysł na biznes? Ile można zarobić na mobilnej myjni parowej? Czy ludzie chętnie...

Dowiedz się więcej
Własna myjnia parowa i konkurencja - jak się wyróżniać?

15.05.2024

Własna myjnia parowa i konkurencja - jak się wyróżniać?

Jak wyróżnić swoją myjnię parową wśród innych? Czy warto reklamować swoją myjnie parową? Jak być lepszym od...

Dowiedz się więcej