Dezynfekcja Parą - GreenSteam

Greansteam myjnie parowe, mobilne, samochodowe

Innowacyjne systemy czyszczące dla myjni parowych, przemysłu i firm sprzątających

Dezynfekcja Parą i Ozonowanie

Urządzenia do dezynfekcji parą i generatory ozony

Maszyny do dezynfekcji parą i ozonatory pozwalają na skuteczną walkę z bieżącym zagrożeniem epidemiologicznym wiążącym się z koronawirusem. Urządzenia do dezynfekcji parą pozwalają na dezynfekcję zarówno powierzchni wewnątrz budynków, jak i zewnętrznych przestrzeni publicznych oraz zakładów produkcyjnych. Generatory ozonu pozwalają na skuteczną dezynfekcję powietrza wewnątrz pomieszczeń poprzez bakteriobujcze i wirusobujcze działanie ozonu. Firma Green Steam oferuje pełną gamę urządzeń i maszyn do dezynfekcji parą i ozonem.

      

Mobilna Dezynfekcja

Mobilna dezynfekcja to bardzo szybko rozwijająca się gałąź rynku myjni parowych. Mobilne myjnie parowe doskonale wpisują się w w bardzo dynamicznie rozwijający się rynek dezynfekcji. Urządzenia do dezynfekcji parą i generatory ozonu, w które wyposażone są mobilne jednostki parowe pozwalają na czyszczenie i dezynfekcję przestrzeni publicznych, biur, zakładów przemysłowych czy palcówek edukacyjnych. Mobilna dezynfekcja parowa jest usługą, która szybko rozwija się zarówno ze względu na postępującą epidemię koronawirusa, jak i ogólnie zwiększającą się świadomość klientów i zwiększające się zapotrzebowanie na usługi dezynfekcji. Dezynfekcja parą pozwala też na zwiększenie wachlarza oferowanych usług przez myjnie mobilne, które dotychczas świadczyły jedynie usługi mycia i czyszczenia samochodów.

Dezynfekujące właściwości pary

Dezynfekujące właściwości pary pozwalają na skuteczną walkę z bakteriami, wirusami oraz innymi patogenami z którymi codziennie styka się praktycznie każdy człowiek. Para o temperaturze przekraczającej 90 stopni Celsjusza zabija bakterie i dezaktywuje wirusy, nie pozwalając im się namnażać i infekowac ludzi. Jest to zgodne ze stanowiskiem WHO, w którym stwierdza, iż większość wirusów jest dezaktywowanych w temperaturze powyżej 80 stopni.

       

Dezynfekcja parą pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny w przestrzeniach publicznych, komunikacji miejsckiej, w biurach, sklepach, salonach masażu i innych miejscach gdzie przebywają ludzie. Proces czyszczenia i dezynfekcji parą polega na skierowaniu gorącego strumienia pary na czyszczoną powierzchnię, eliminując tym samym wszystkie znajdujące się na niej patogeny. Dezynfekcja parą w walce z koronawirusem sprawdza się w szczególności podczas dezynfekcji powierzchni, których z różnych powodów nie możemy czyścić przy użyciu środków chemicznych takich jak meble tapicerowane, kanapy, itd. Zastosowanie urządzeń do dezynfekcji parą i generatorów ozonu do walki z koronawirusem przy tego typu powierzchniach znalazło się na oficjalnej liście zaleceń rządu Wielkiej Brytanii do walki z koronawirusem. Dezynfekcja parą do walki z koronawirusem znajduje również uznanie w publikachjach krajowych, gdzie para o temperaturze 90 stopni jest zalecana do dezynfekcji ubrań i maseczek.

 

Dezynfekujące właściwości ozonu

Dezynfekcja ozonem jest doskonałym uzupełnieniem procesu dezynfekcji parą. W przeciwienstwie do pary ozon nie działa miejscowo, lecz jego działanie jest rozproszone na całe pomieszczenie. Taka forma dezynfekcji, stosowana jako uzupełnienie maszyn do dezynfekcji parą pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów, eliminując wirusy i bakterie unoszące się w powietrzu. Proces dezynfekcji ozonem polega na umieszczeniu włączonego urządzenia generującego ozon w zamkniętym pomieszczeniu i pozostawieniu go w nim, w zależności od wielkości pomieszczenia na okres od jednej do nawet kilku godzin. Dezynfekcja ozonem znalazła się wśród oficjalnych rekomendacji Państwowego Zakładu Higieny, który informuje, iż "dezynfekcję pomieszczeń ozonem należy uznać za akceptowalną".

 

 

Dezynfekcja parowa i ozonowanie pojazdów

Maszyny do dezynfekcji parą i generatory ozonu są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla myjni samochodowych, które w dobie epidemii coraz częściej rozszerzają zakres oferowanych przez siebie usług właśnie o usługi dezynfekcji, jak i firm lub instytucji posiadających flotę samochodową. Szczególną uwagę myjni samochodowych powinny zwrócić zmieniające się oczekiwania klientów, którzy w dobie epidemii koronawirusa coraz częściej oprócz standardowego mycia samochodu bedą oczekiwali właśnie zdezynfekowania jego wnętrza.W takiej sytuacji, praktycznie każda myjnia samochodowa powinna być wyposażona w generator ozonu oraz urządzenia do dezynfekcji parą tak aby móc dostosować się do panujących na rynku trendów. Przykładem firm, które coraz częściej zakupują sprzęt do dezynfekcji pojazdów są ośrodki szkolenia kierowców, które zdobywają przewage konkurencyjną dzięki dezynfekcji parowej i ozonowaniu wnętrz samochodów. Proces dezynfekcji parą, w połączeniu z dezynfekcją ozonem pozwala na pozbycie się wirusów, bakterii i grzybów ze wszystkich elementów samochodu, łącznie z klimatyzacją i innymi trudno dostępnymi miejscami.

  

Procesy dezynfekcji w samochodach powinny być przeprowadzane regularnie tak aby zapewnić jak najwyższy stopień bezpieczeństwa dla ich użytkowników. Jeżeli mamy do czynienia z częstymi zmianami użytkowników samochodu, tak jak na przykład w przypadku ośrodków szkolenia kierowców, samochód powinien być dezynfekowany praktycznie po każdym użyciu. Urządzenia do dezynfekcji do dezynfekcji parą oraz generatory ozonu skutecznie odpowiada właśnie na tą potrzebę.

 

Dezynfekcja parą w przestrzeniach publicznych

Maszyny do dezynfekcji parą bardzo dobrze sprawdzają się do przeprowadzania procesów dezynfekcji w przestrzeniach publicznych, eliminyjąc patogeny, wirusy i bakterie z powierzchni przystanków, wiat czy elementów placów zabaw. Dezynfekcja parą jest powszechnie stosowana przez urzędy gmin, pozwalając na skuteczną walkę z koronawirusem i oszczędzając środki chemiczne. Regularne przeprowadzanie procesu dezynfekcji gorącą parą o temperaturze przekraczającej 90 stopni Celsjusza pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom przestrzeni miejskich.

  

Gminy oraz inne instytucje publiczne przeprowadzające proces dezynfekcji przy pomocy pary używają maszyn parowych do dezynfekcji zarówno we własnym zakresie, korzystając z własnego zasobu pracowników, jak również zlecają ten proces firmom zewnętrznym. Różnorodność akcesoriów, w jakie może zostać wyposażona maszyna parowa marki Optima jest tu kluczowa. Dostosowanie akcesoriów do wielu różnych procesów czyszczenia i dezynfekcji pozwala na przeprowadzenie procesu w wygodny i efektywny sposób. Obok instytucji publicznych, również inne jednostki prywatne operujące w przestrzeni publicznej coraz częściej decydują się na przeprowadzanie procesu dezynfekcji przy pomocy pary. Przykładem firmy, która zdecydowała się na dezynfekcję parą jest firma InPost, która czyści swoje paczkomaty przy pomocy maszyn parowych marki Optima.

Maszyny do dezynfekcji parą sprawdzają się również przy czyszczeniu różnego rodzaju automatów umieszczonych w przestrzeni publicznej, takich jak biletomaty czy parkometry. Zaletą dezynfekcji parą w tych przypadkach jest możliwość dotarcia do ciężko dostępnych miejsc, do których nie dociera chemia przy standardowym oprysku. Konieczność dezynfekcji przestrzeni publicznej nasiziła się znacząco w ostatnim czasie ze względu na panującą epidemię koronawirusa, co stwarza również wiele okazji na pozyskanie zleceń dla mobilnych myjni parowych.

 

Urządzenia do dezynfekcji wnętrz i generatory ozonu

Dezynfekcja wnętrz i znajdujących się w nich elementów to kolejne wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się zarówno instytucje publiczne, biura, urzędy placówki medyczne, siłownie i spa czy restauracje, jak również właściciele firm czyszczących i sprzątających obsługujących te miejsca. Dezynfekcja parą i ozonowanie pozwala na gróntowne wyczyszczenie i zdezynfekowanie praktycznie każdego pomieszczenia. Urządzenia do dezynfekcji znajdą zastosowanie w przypadku wszelkich powierzchni, w szczególności tych trudno dostępnych lub pokrytych tkaninami. Dezynfekcja ozonem, pozwoli natomiast na eliminację wszelkiego rodzaju patogenów z powietrza. Obie metody dezynfekcji są rekomendowane przez instytucje państwowe jako skuteczny środek do walki z koronawirusem.

 

Dzięki szerokiej gamie akcesoriów urządzenia do dezynfekcji parą pozwalają na dotarcie do miejsc niedostępnych dla tradycyjnych metod czyszczenia. Dezynfekcja parą jest procesem, który doskonale sprawdza się zarówno w przypadku powierzchni biurowych, jak i kuchni i łazienek. Firmy zajmujące się profesjonalną dezynfekcją wnętrz dezynfekują przy pomocy urządzeń parowych i ozonatorów również przedszkola, żłobki oraz inne placówki edukacyjne. Coraz częściej możemy spotkać się również z placówkami medycznymi, które dezynfekują parą swoje gabinety.

 

Urządzenia do dezynfekcji parą i ozonowania dla komunikacji publicznej

Dezynfekcja parą jest procesem, który jest regularnie przeprowadzany w wielu przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej. Maszyny parowe mają bardzo szerokie zastosowanie i pozwalają na zdezynfekowanie miejsc, które są najbardziej narażone na osadzanie się na nich wirusów, bakterii i innych patogenów. Para pozwala na dezynfekcję uchwytów, rączek, przycisków oraz siedzisk pokrytych tapicerką materiałową. Ze względu na niską zawartość wilgoci, para może być również używana do dezynfekcji biletomatów i kasowników usytuowanych wewnątrz pojazdów, bez ryzyka ich uszkodzenia. Proces dezynfekcji parą powinien być przeprowadzany regularnie w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się grożnych chorób. Jest to szczególnie ważne w dobie epidemii koronawirusa i powodowaneej nim choroby COVID-19. Jako uzupełnienie procesu dezynfekcji parą, środki komunikacji publicznej powinny być również regularnie ozonowane, co w dalszym stopniu zmniejsza ryzyko przenoszenia się chorób.

  

Dezynfekcja parą sprawdza się również przy czyszczeniu powierzchni zewnętrznych praktycznie każdego rodzaju środka transportu. Wiele firm posiadających w swoim asortymencie maszyny parowe Optima czyści i dezynfekuje pociągi lub tramwaje i autobusy. Zlecenia czyszczenia parą świadczone są również dla instytucji wyposażonych w helikoptery, samoloty czy łodzie. Dezynfekujace właściwości gorącej pary pozwalają na dokładne wyczyszczenie i odtłuszczenie zarówno powierzchni płaskich, jak i dezynfekcję klamek i uchwytów zlokalizowanych na zewnątrz pojazdów. Regularne przeprowadzanie procesu dezynfekcji parą pozwala na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii, stanowiących ryzyko dla zdrowia i życia pasażerów. 

 

 

Maszyny do dezynfekcji parą w przemyśle

Czyszczenie i dezynfekcja parą doskonale sprawdza się również w przestrzeniach przemysłowych, gdzie wysoka temperatura pary pozwala na przeprowadzenie procesu czyszczenia bez zatrzymywania bieżących procesów technologicznych. Czyszczenie i dezynfekcja parowa sprawdzi się w zakładach przetwórstwa spożywczego, w przemyśle chemicznym, w przemyśle elektromaszynowym oraz w magazynach i centrach logistycznych.

Ze względu na niską zawartość wilgoci, para jest bezpiecznym narzędziem do czyszczenia i dezynfekcji elementów elektronicznych, które nie mogą być czyszczone wodą. Dezynfekujące właściwości pary wiąrzą się również z dużo większym bezpieczeństwem procesów produkcyjnych, gdzie pracownicy potencjalnie są narażeni na zakażenie się koronawirusem. Aby temu zapobiec, w procesach utrzymania czystości zakłady produkcyjne powinny stosować zarówno metody dezynfekcji środkami chemicznymi, jak i dezynfekcję parową oraz ozonowanie. Maszyny i urządzenia do dezynfekcji parą to doskonałe rozwiązanie dla każdego zakładu produkcyjnego w którym ważnym elementem procesów utrzymania czystości jest dezynfekcja.

 

Produkty szczególnie polecane

Formularz kontaktowy

Administratorem Państwa danych jest Green Steam sp. z o.o. sp. k. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Więcej szczegółów