Przestrzenie publiczne - GreenSteam

Greansteam myjnie parowe, mobilne, samochodowe

Innowacyjne systemy czyszczące dla myjni parowych, przemysłu i firm sprzątających

Dezynfekcja przestrzeni publicznych

 

Zalety dezynfekcji parą

Para jest bardzo skutecznym sposobem pozwalającym czyścić i dezynfekować miejsca w przestrzeniach publicznych. W dobie epidemii, skuteczna dezynfekcja nabiera jeszcze większego znaczenia, w związku z czym coraz więcej firm i instytucji publicznych decyduje się na włączenie dezynfekcji parą do swoich procesów czyszczenia. Para o temperaturze przekraczającej 90 stopni Celsjusza zapewnia dokładną dezynfekcję czyszczonych powierzchni, eliminując bakterie wirusy i grzyby.

Ze względu na swoją specyfikę proces dezynfekcji nie wymaga użycia dodatkowych środków chemicznych, co sprawia, że czyszczone powierzchnie są bezpieczne dla osób, które mają z nimi styczność (co jest wyjątkowo ważne w przypadku placów zabaw). Ograniczenie zużycia środków chemicznych zapewnia też oszczędności w budżetach gmin i pozwala im na rozdysponowanie środków dezynfekujących w bardziej efektywny sposób.

Gminy dezynfekują parą!

Jednym z przykładów instytucji publicznych, które zdecydowały się na walkę z epidemią COVID-19 przy pomocy maszyn parowych Optima jest Gmina Pyskowice. W pierwszej kolejności dezynfekcją zostały objęte przystanki autobusowe, gdzie dezynfekcja odbywa się raz w tygodniu. Kolejnym etapem walki z epidemią, tuż po zniesieniu zakazów, objęte zostaną place zabaw i inne miejsca w któych gromadzą się ludzie. Do dezynfekcji władze gminy używają również środków chemicznych, jednakże 

  

 

 

Para w służbie Kolei Dolnośląskich!

Już od dłuższego czasu maszyny parowe są używane do czyszczenia i dezynfekcji składów pociągów Kolei Dolnośląskich, gdzie para używana jest zarówno do czyszczenia zewnętrznych części wagonów jak i do dezynfekcji wnętrz. Zaletą czyszczenia parą, oprócz dezynfekowania powierzchni jest też bardzo niskie zużycie środków chemicznych.

  

Para czyści i dezynfekuje paczkomaty!

Kolejną firmą, która doceniła dezynfekujące właściwości pary jest firma InPost, która przy pomocy pary czyści i dezynfekuje swoje paczkomaty. Zwiększająca się popularność usług e-commerce sprawia, że coraz większa ilość osób regularnie korzysta z paczkomatów. W obecnej sytuacji związanej z epidemią wirusa, firma zdecydowała się wprowadzić czyszczenie parowe do swoich standardów utrzymania czystości, dbając tym samym o zdrowie i życie swoich klientów.

  

Gdzie jeszcze można dezynfekować parą?

Za pomocą pary możemy czyścić, odmrażać oraz dezynfekować wiele konstrukcji i powierzchni użyteczności publicznych takich jak barierki, pomniki, znaki drogowe czy place zabaw. Korzyści z czyszczenia za pomocą pary to dokładne, dogłębne oczyszczenie powierzchni, oddtłuszczenie powierzchni, brak ścieków oraz znaczne zmniejszenie zużycia wody i detergentów.

  

Skuteczność pary w procesach regularnego czyszczenia i dezynfekcji parą potwierdza również bardzo wiele firm będących podwykonawcami instytucji publicznych czy większych przedsiębiorstw, które w szczególności muszą dbać o higienę środowiska pracy. Skuteczność pary w walce z wirusami potwierdzają również wirusolodzy, potwierdzający informacje o dezynfekujących właściwościach pary o temperaturze powyżej 70 stopni Celsjusza.

 

 

Produkty szczególnie polecane

Formularz kontaktowy

Administratorem Państwa danych jest Green Steam sp. z o.o. sp. k. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Więcej szczegółów

Zobacz inne zdjęcia

poprzednia następna