{* *}
Myjnia Parowa w Lesznie

Informacje podstawowe

Rok założenia   2018

Region   Wielkopolska

Profil   Mobilna Myjnia Parowa

www   facebook.com/ecobalba/

Pytania

Dlaczego wybrali Państwo myjnie parową na biznes ? Skąd taki pomysł ?

Pracowałam wiele lat w budżetówce za najniższą krajową. Do tego bezpłatne nadgodziny, codzienne dojazdy do pracy, masa obowiązków i coraz gorsza atmosfera w pracy. Mąż mówił: „rzuć to, coś wymyślimy!”. Jakiś czas później obudził mnie w środku nocy i krzyczy: „mam pomysł na biznes!”. Jako fan motoryzacji wygooglował gdzieś artykuł o mobilnej myjni samochodowej i tak trafił na stronę Green Steam :) Potem poszło już szybko. Telefon, spotkanie, szkolenie i oto jest firma.

 

Jakie były początki funkcjonowania firmy?

Dzięki całej ekipie Green Steam – bardzo przyjemne :) Jeśli jest się pracowitym, towarzyskim i pozytywnie nastawionym do życia, to „początki” trwają krótko. Poza tym w tym akurat biznesie nie jest się pozostawionym samemu sobie. Zawsze można zadzwonić do szkoleniowca po poradę, opieka posprzedażowa też jest na medal.

 

Jak teraz funkcjonuje biznes? Czy są Państwo zadowoleni z działania myjni parowej?

Firma działa, rozwija się i to najważniejsze. Wbrew niektórym opiniom - na ZUS jest zawsze :) Klienci są stali, przychodzą też nowi. Zakres usług rośnie. Czego chcieć więcej? Chyba tylko punktu stacjonarnego, który już jest w planach, bo istotnie czasem pogoda płata figle i nie można albo skończyć albo w ogóle wykonać usługi na zewnątrz.

 

Jakie usługi wykonują Państwo najczęściej? Czy tylko mycie samochodów?

Czas zweryfikował trochę plany działania firmy i rzeczywiście mycie samochodów jest teraz jedną z rzadziej wykonywanych usług, poza tym wykonywana jest przeważnie w pakiecie kompleksowego prania/sprzątania pojazdu. Najczęściej wykonywanie jest pranie mebli domowych – kanapy, dywany, krzesła, pranie tapicerki samochodowej i wspomniane kompleksowe czyszczenie aut. Oprócz tego zdarzają się zlecenia specjalne, takie które dostarczają nowych wrażeń i doświadczeń jak np. czyszczenie traktorów, samolotów czy obiektów po budowie.

 

W jaki sposób zdobywają Państwo nowych klientów?

Pierwszymi klientami byli oczywiście rodzina i znajomi, potem przyszli ich znajomi, sąsiedzi, rodziny. Klientami są już też firmy kurierskie, które przywożą nam paczki do domu, czy ludzie, od których sami coś kupujemy – od słowa do słowa zawsze się kogoś zainteresuje profesjonalną, nowoczesną i ekologiczną usługą. Dzięki temu, bez żadnej reklamy, firma działa już 1,5 roku. Klienci są pod wrażeniem, że można płacić kartą czy otrzymać fakturę. Każdy klient ma inne oczekiwania i trzeba zrobić wszystko, by im sprostać. Zadowolony klient przyprowadza kolejnych klientów i to jest tak naprawdę najlepsza zapłata za naszą pracę.

Myjnia Parowa w Przemyślu

21.07.2022

Myjnia Parowa w Przemyślu

Interesował nas biznes tylko i wyłącznie mobilny ze względu na brak możliwości założenia firmy stacjonarnej, po rozpoznaniu...

Dowiedz się więcej
Myjnia Parowa w Rybniku

30.04.2020

Myjnia Parowa w Rybniku

Kiedy na początku 2017 roku zaczynaliśmy, nie sądziliśmy, że tak szybko uda nam się wybić. Ciężka praca oraz najwyższej klasy...

Dowiedz się więcej
Myjnia w Makowie Podhalańskim

26.11.2019

Myjnia w Makowie Podhalańskim

Pomysł na prowadzenie własnej myjni parowej zrodził się z potrzeby niezależnego, przedsiębiorczego działania i tworzenia tym...

Dowiedz się więcej