Myjnia parowa w Płocku

Informacje podstawowe

Rok założenia   2015

Region   Płock/Mazowieckie

Profil   Stacjonarna Myjnia Parowa

www   ecoczyscioszek.pl

Pytania

Dlaczego wybrali Państwo myjnie parową na biznes? Skąd taki pomysł?

Biznes, parowe myjnie samochodowe prowadzimy we dwóch – Piotr Wandel i Dariusz Marunowski, jesteśmy wspólnikami firmy EcoCzyścioszek S.C. Na początku Piotr był sam a pomysł zrodził się z jego zamiłowania do motoryzacji i porządku, zwłaszcza czystych i zadbanych samochodów. Piotr chciał otworzyć własną myjnię samochodową a jest to człowiek czynu, więc ważne było dla niego to, aby od pomysłu do jego realizacji odstęp czasowy zbędnie się nie przedłużał. Dlatego właśnie wybrał myjnię parową. Zastosowanie rozwiązań proponowanych przez firmę GreenSteam pozwala na prowadzenie tego typu działalności od razu, bez konieczności załatwiania czasochłonnych formalności związanych z pozwoleniami – wodnoprawym czy środowiskowym, gdyż myjnie parowe to rozwiązanie ekologiczne. Ponadto myjnia parowa pozwala na więcej zastosowań niż tradycyjne myjnie wodne. Po pierwsze jest mobilna – co wiąże się z możliwością realizowania usług premium u klienta w domu lub w firmie. Po drugie para umożliwia wykonywanie zabiegów które ułatwiają i usprawniają prace związane z czyszczeniem samochodów, jak również tapicerki meblowej czy prania dywanów. Ponadto firma GreenSteam, z którą Piotr na początku nawiązał kontakt proponuje również wszelkie niezbędne rozwiązania w postaci środków i sprzętu do mycia, czyszczenia oraz pielęgnacji samochodów. Podsumowując, rozwiązania proponowane przez firmę GreenSteam dla myjni parowych są dostępne w jednym miejscu, w łatwy sposób i kompletne na tyle, aby przy odpowiednim zaangażowaniu urzeczywistnić pomysł na myjnię samochodową praktycznie od razu a mycie parowe w niczym nie ustępuje myciu aut na ręcznej myjni wodnej. W wielu sytuacjach jest lepsze ponieważ gorąca para wodna pod odpowiednim ciśnieniem dobrze penetruje trudno dostępne miejsca i pozbywa się z nich uciążliwych zabrudzeń. Dlatego właśnie myjnie parowe.

 

Jakie były początki funkcjonowania firmy?

Na początku Piotr prowadził usługi mobilne dla kilku klientów w skali miesiąca, potem otworzył myjnię w garażu i tam przyjmował zainteresowanych klientów, a samochody mył sam. Traktował to zajęcie jako dodatkowe i obsługiwał już kilkunastu klientów miesięcznie. Bardzo szybko wpadł na pomysł, że tego typu działalność można prowadzić w miejscu, gdzie będzie dużo bardziej widoczna. W poszukiwaniu klientów – przeniósł swoją myjnię na parking Centrum Handlowego Atrium Mosty w Płocku proponując w ten sposób klientom bardzo wygodne rozwiązanie – mycie i sprzątanie auta podczas zakupów. Wtedy Piotrek zawodowo zajmował się już tylko myjnią. Po tym zabiegu, myjnię odwiedzało coraz więcej klientów, co za tym idzie, było coraz więcej pracy a w związku z tym Piotrek nie mógł już pracować sam, zatrudnił więc dwie osoby do pomocy. Po kilku miesiącach takiego funkcjonowania, Piotr wiedział, że to wciąż nie jest to, czego by tak naprawdę chciał od swojej myjni samochodowej, chociaż jego myjnia wykonywała już 100-150 usług w skali miesiąca. Szukając wsparcia i nowych możliwości, często konsultował się ze mną na temat koncepcji przyszłości firmy i wspólnie omawialiśmy co i w jaki sposób zrobić, aby rozszerzyć działalność prowadzoną przez Piotrka i obrać odpowiedni kierunek rozwoju. Znaliśmy się od dawna, chciałem wesprzeć Piotra swoimi pomysłami, zależało mi na tym aby odniósł sukces i zrealizował swoje plany więc postanowiłem pomóc. Sam zawsze chciałem prowadzić firmę i rozstać się z pracą w korporacji. Obserwowałem jak Piotrek ciężko pracuje każdego dnia zmierzając do realizacji swoich planów, obranego celu – prowadzenia sprawnej firmy. Pomogłem mu wtedy wdrożyć odpowiednie standardy, usystematyzować pracę i odpowiednio ewidencjonować statystyki i dane pozwalające na wyciąganie dobrych wniosków i wdrażanie odpowiednich rozwiązań na przyszłość. Przygotowałem odpowiednie materiały i narzędzia na bazie naszych ustaleń. Zespół pracujący w myjni powiększał się wraz z ilością zadowolonych klientów, przyszedł czas na wdrożenie kolejnych działań marketingowych, standaryzację, pracę nad rozwojem zespołu oraz wdrażanie coraz bardziej atrakcyjnych propozycji dla klientów. Piotr widząc, że wprowadzenie do jego działalności zaproponowanych przeze mnie rozwiązań przynosi pożądane efekty, zaproponował mi współpracę i wspólne realizowanie wypracowanych koncepcji. Zgodziłem się bez wahania, w ten sposób zostaliśmy wspólnikami i od tej pory razem rozwijaliśmy firmę.

 

Jak teraz funkcjonuje bizes? Czy są Państwo zadowoleni z działania myjni parowej?

Kiedy już postanowiliśmy prowadzić firmę we dwóch, pierwszą wspólną decyzją było otworzenie drugiej myjni samochodowej – i od razu tak zrobiliśmy. Dziś mamy w Płocku dwie sprawnie funkcjonujące myjnie samochodowe W Centrum Handlowym Atrium Mosty oraz w Galerii Wisła. Myjnie otwarte są od poniedziałku do niedzieli po 10 godzin każdego dnia. Pracownicy pracują zatem w systemie zmianowym. Zespół stanowi łącznie 12 osób. Poza stacjonarnymi myjniami parowymi prowadzimy również usługi wyjazdowe. Pierzemy tapicerkę meblową u klienta w domu lub w firmie, pierzemy również dywany. Mamy coraz więcej klientów, którym myjemy regularnie auta na wyjazdach. Na myjniach mamy pierwszych klientów flotowych, a w naszym mieście - Płocku jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalną marką. Dysponujemy odpowiednią ilością sprzętu oraz środków, aby obsłużyć każde zlecenie. Jesteśmy gotowi poszerzać nasze zasoby i pracujemy nad pozyskaniem kolejnych klientów. W chwili obecnej obsługujemy w skali miesiąca ponad 500 klientów, którzy korzystają z różnych pakietów i usług dla swoich aut i nie tylko.

Początki były trudne i nadal nie jest łatwo. Robimy wszystko, aby utrzymać bardzo wysoki poziom obsługi klienta i jakości wykonywanych usług, gdyż sądzimy, że zadowolenie klientów jest najważniejsze. Mimo iż koncept mycia aut zrodził się ponad dwa lata temu, półtora roku temu pojawiła się w pierwsza myjnia stacjonarna a już od prawie roku myjnie mamy dwie, nadal czujemy, że jesteśmy na początku naszej drogi i to jest bardzo budujące. Mamy jeszcze mnóstwo pomysłów, które czekają na swoją kolej i długą listę planów do wdrożenia i zrealizowania w najbliższym czasie. Na dzień dzisiejszy biznes funkcjonuje zgodnie z naszymi założeniami, udaje nam się terminowo realizować wszystkie nasze cele. Zdajemy sobie sprawę jak długa droga jeszcze przed nami, dlatego właśnie jesteśmy zadowoleni z funkcjonowania naszego biznesu. Parowe myjnie samochodowe dają duże możliwości. Osiągamy wyniki finansowe na poziomie, który pozwala nam na ciągłe – krok po kroku rozwijanie firmy i skuteczne realizowanie długoterminowych planów. Firma działa sprawnie a klienci są zadowoleni.


Jakie usługi wykonują Państwo najczęściej ? Czy tylko mycie samochodów?

Najczęściej wykonujemy dla klientów myjni usługę, która u nas nazywa się „pakiet Komfort” i można ją określić jako podstawowa. Jest to mycie auta na zewnątrz wraz z pielęgnacją plastików zewnętrznych i opon oraz odkurzanie, czyszczenie i pielęgnacja plastików oraz mycie szyb – wewnątrz auta. Drugą popularną usługą jest „pakiet Extra”, na który składa się pranie tapicerki samochodowej, foteli, podsufitki, podłogi i bagażnika oraz odkurzanie, czyszczenie plastików i mycie szyb. Jest to bardzo kompleksowa usługa, która w aucie klienta nie pozostawia żadnych zabrudzeń - nigdzie. Skupiamy się na wszystkich szczegółach. Samo mycie zewnętrzne auta jest u nas dość mało popularne – zazwyczaj klienci decydują się na pakiet wraz z wnętrzem. Natomiast w deszczowe dni, kiedy pogoda jest brzydka i nie zachęca do mycia samochodu, klienci zazwyczaj korzystają tylko z usługi sprzątanie wewnątrz auta. Ponadto, często pierzemy u klienta w domu kanapy, narożniki, pufy lub krzesła jak również dywany. Jeździmy również do klientów aby uprać i wyczyścić ciągniki samochodów ciężarowych, jak również kabiny maszyn rolniczych w obszarze nawet do 100 km. Czyściliśmy już łodzie, przyczepy kempingowe. Nasze możliwości w zakresie wykorzystania technologii parowej oraz innego sprzętu w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem są bardzo duże i staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom każdego klienta. Mamy szeroki zakres kompleksowych usług także każdy klient znajdzie u nas coś dla siebie.


W jaki sposób zdobywają Państwo nowych klientów?

Zdobywanie nowych klientów nie jest łatwym zadaniem. W płocku funkcjonuje wiele myjni samochodowych. Staramy się działać tak, aby się wyróżniać jakością i wygodą. Wykorzystujemy różne drogi dotarcia do klienta. Prowadzimy stronę internetową, na której dzielimy się z klientami informacjami z życia firmy. Klienci mogą znaleźć tam nasze cenniki oraz zakres świadczonych usług. Prowadzimy również facebooka. Obydwie nasze myjnie mają osobne numery telefonu pod którymi można się zapisać. Mamy też dodatkowy dedykowany numer telefonu pod którym klienci mogą zasięgnąć dodatkowych informacji na temat naszych usług poza myjnią samochodową. Regularnie dystrybuujemy ulotki do klientów w całym mieście z naszą aktualną ofertą. Wprowadzamy promocje okresowe i prowadzimy na ten temat kampanie informacyjne. Uczestniczymy w akcjach promocyjnych prowadzonych przez galerię, centrum handlowe lub miasto, proponujemy klientom bony podarunkowe lub vouchery na nasze usługi. Mamy przygotowane karty stałego klienta oraz program lojalnościowy. Świadczymy usługi przy okazji różnych eventów dla firm, które stanowią dla nas promocję. Korzystaliśmy też z reklamy w lokalnym radiu. Staramy się być widoczni i wykorzystywać do tego różne okazje.

Najważniejszym natomiast działaniem, jakie regularnie podejmujemy w celu pozyskania nowych klientów jest nieustanne dbanie i doskonałą jakość świadczonych usług oraz obsługę klienta. Na dzień dzisiejszy ponad 60% klientów każdego miesiąca to tacy, którzy już u nas byli i przyjeżdżają do nas regularnie ponieważ są zadowoleni z naszych usług i polecają nas innym. Pozostałe 30%-40% klientów każdego miesiąca odwiedza nas po raz pierwszy z polecenia lub w konsekwencji opisanych powyżej działań. Pracujemy w taki sposób aby jak najwięcej z tych osób zaufało nam i dołączyło do grona naszych zadowolonych klientów. Chcemy by odwiedzali nas regularnie i polecali innym. Zależy nam, aby klient który odwiedza nas po raz pierwszy niezależnie z jakiego powodu, uwierzył w hasło naszych Parowych Myjni samochodowych: EcoCzyścioszek – najlepszy sposób na czyste auto.

Myjnia Parowa w Przemyślu

21.07.2020

Myjnia Parowa w Przemyślu

Interesował nas biznes tylko i wyłącznie mobilny ze względu na brak możliwości założenia firmy stacjonarnej, po rozpoznaniu...

Dowiedz się więcej
Myjnia Parowa w Rybniku

30.04.2020

Myjnia Parowa w Rybniku

Kiedy na początku 2017 roku zaczynaliśmy, nie sądziliśmy, że tak szybko uda nam się wybić. Ciężka praca oraz najwyższej klasy...

Dowiedz się więcej
Myjnia Parowa w Lesznie

27.01.2020

Myjnia Parowa w Lesznie

Pracowałam wiele lat w budżetówce za najniższą krajową. Do tego bezpłatne nadgodziny, codzienne dojazdy do pracy, masa...

Dowiedz się więcej