Dlaczego czyszczenie para? - GreenSteam

Greansteam myjnie parowe, mobilne, samochodowe

Innowacyjne systemy czyszczące dla myjni parowych, przemysłu i firm sprzątających

Maszyny czyszczące Verona

Technologia czyszczenia parą

Jak to działa

Czyszczenie parą to proces nanotechnologiczny, polegający na aktywowaniu jonów minerałów rozpuszczonych w wodzie. Pod wpływem bardzo wysokiej temperatury rośnie ich energia wewnętrzna, a co za tym idzie, także prędkość.

Dzięki temu potrafią rozbić struktury brudu oraz błony komórkowe bakterii, grzybów i innych patogenów. Proces ten szybko zabija mikroorganizmy, zostawiając czyszczoną przestrzeń niemal sterylnie czystą.

 • DezynfekukeDezynfekuje - para o temperaturze powyżej 120oC niszczy i eliminuje mikroorganizmy (w tym roztocza), nawet te zagnieżdżone w trudno dostępnych miejscach.

 • Wdziera się w brudWdziera się w brud - ciepło rozpuszcza osady, oleje i tłuszcze, czyniąc je łatwymi do usunięcia z czyszczonych powierzchni.

 • Eliminuje zapachyEliminuje zapachy - para posiada właściwości neutralizujące zapachy, co polepsza komfort pracy w wyczyszczonym tą metodą pomieszczeniu.

 • Przyjazna urządzeniom elektrycznymPrzyjazna urządzeniom elektrycznym - Para o wilgotności ok. 5% może być używana do czyszczenia urządzeń elektrycznych oraz czujników i osprzętu elektronicznego, bez obawy spowodowania spięć i ich zniszczenia.

 • Oszczędza wodęOszczędza wodę - redukuje do 95% zużycia wody - jest ekologiczna! Ilość wody, którą w ciągu 1 godziny zużywa myjka ciśnieniowa wystarcza na 20 godzin pracy naszego urządzenia.

 • Minimalizuje odpadyMinimalizuje odpady - Minimalna ilość wody użyta do czyszczenia umożliwia zastosowanie tej technologii w miejscach i pomieszczeniach, gdzie nie ma instalacji odprowadzających ścieki.

 • Oszczędza czasOszczędza czas - Niska wilgotność w połączeniu z wysoką temperaturą powoduje, że czyszczone urządzenia mogą być szybko uruchamiane. Dzięki temu redukuje się czas przestojów.

 • Nie zmienia wilgotnościNie zmienia wilgotności - Nie powoduje zwiększenia wilgotności, co jest istotne w miejscach, gdzie ewentualna kondensacja pary mogłaby spowodować problemy jakościowe.

 • Nie rozpyla bruduNie rozpyla brudu - Minimalny rozprysk zanieczyszczeń i wilgoci w porównaniu z czyszczeniem wodą lub powietrzem oznacza mniej kłopotów ze sprzątaniem po właściwym czyszczeniu.

 • NiNie narusza struktury powiechrznie narusza struktury powierzchni - Ciśnienie pary nie powoduje zniszczenia powierzchni, czujników, silników, zerwania plomb czy rozszczelnienia elementów.

 • Nie potrzebuje chemiiNie potrzebuje chemii - Czyszczenie parą nie wymaga środków chemicznych, więc nie powoduje uczuleń i alergii. Nie pozostawia po sobie resztek preparatów na czyszczonych powierzchniach.

Formularz kontaktowy

Administratorem Państwa danych jest Green Steam sp. z o.o. sp. k. Dane będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną przetwarzania jest uzasadniony interes Administratora. Więcej szczegółów

Maszyny parowe Verona