Blog - GreenSteam

Greansteam myjnie parowe, mobilne, samochodowe

Innowacyjne systemy czyszczące dla myjni parowych, przemysłu i firm sprzątających

Dezynfekcja parą w placówkach medycznych

Para jest doskonałym narzędziem do walki z wszelkiego rodzaju patogenami występującymi w placówkach medycznych. Para wykorzystywana jest do zarówno do czyszczenia przestrzeni wewnątrz szpitali - poczekalni, izb przyjęć oraz gabinetów, jak i przestrzeni zewnętrznych, w których przebywają pacjenci. Z uwagi na panującą w Polsce epidemię zachowanie odpowiednich procedur czyszczenia jest w tym okresie wyjątkowo ważne.  

     

Dezynfekcja gabinetów lekarskich

Para pozwala zdezynfekować wszystkie powierzchnie w gabinetach lekarskich, gabinetach dentystycznych i innych placówkach medycznych. Czyszczenie parą sprawdzi się również w takich miejscach jak gabinety rehabilitacji i masażu. Dezynfekcja przy pomocy pary pozwala na ograniczenie zużycia środków chemicznych i zapewnienie komfortu zarówno dla lekarzy jak i ich pacjentów.

 

Czyszczenie i dezynfekcja karetek pogotowia

Zastosowanie pary do regularnego czyszczenia karetek pogotowia jest doskonałym i przetestowanym rozwiązaniem pozwalającym zadbać o czystość i odpowiedni poziom dezynfekcji zarówno wewnątrz karetki jak i na jej powierzchniach zewnętrznych. Zaletą pary jest to, że bez problemu sprawdza się zarówno przy czyszczeniu powierzchni płaskich, jak i zakamarków, do których bardzo ciężko jest dotrzeć konwencjonalnymi metodami czyszczenia. 

Dezynfekcja karetki parą   Dezynfekcja karetki parą


Dlaczego para jest skutecznym narzędziem do zabijania bakteri i wirusów?

Badania potwierdzają skuteczność pary o wysokiej temperaturze w walce z bakteriami i wirusami. Maszyny parowe Optima generują parę o temperaturze ok. 135 stopni Celsjusza (przy wylocie z dyszy pistoletu). Temperatura pary stopniowo spada wraz z odległością od dyszy, osiągając temperaturę ok. 80 stopni w odległości 10 cm od pistoletu. Zachowanie takiej odległości podczas procesu czyszczenia zapewni właściwości dezynfekujące, eliminując większość bakterii i wirusów.

 


Chcesz uzyskać więcej informacji odnośnie dezynfekcji metodą parową skontaktuj się z nami.

  • Tel: +48 570 721 933
  • Tel: +48 883 203 111