Aktualności - GreenSteam

Greansteam myjnie parowe, mobilne, samochodowe

Innowacyjne systemy czyszczące dla myjni parowych, przemysłu i firm sprzątających

Kolejne sieci dezynfekują parą!

dezynfekcja paczkomatów

W ostatnim czasie na zastosowanie technologii czyszczenia parą zdecydowała się firma InPost, która czyści i dezynfekuje swoje paczkomaty przy użyciu strumienia pary o temperaturze przekraczającej 90 stopni Celsjusza. Ze względu częsty kontakt klientów z powierzchnią paczkomatów procedury odpowiedniego utrzymania czystości i dezynfekowania powierzchni stają się w obecnych warunkach wyjątkowo ważne. Dezynfekcja parą staje się trendem, który zostanie z nami na długo po ustaniu epidemii, co stwarza dużą szansę dla firm, świadczących tego typu usługi jako myjnia mobilna.

 

   

Dezynfekcja wózków sklepowych

Kolejną firmą, która zdecydowała się używac pary przy procesach czyszczenia jest sieć sklepów Biedronka. W sklepach tej sieci przy pomocy pary dezynfekowane są wózki, które są w szczególności narażone na działanie patogenów, wirusów i bakterii. Uchwyty wózków są punktem kontaktu przy okazji praktycznie każdego klienta, co sprawia, że ich czyszczenie staje się wyjątkowo ważne.

"kosze i wózki najpierw poddawane są namaczaniu przy wykorzystaniu wody i płynu dezynfekcyjnego o odpowiednim roztworze, a następnie trafiają do kąpieli parowej, przeprowadzanej standardowo w temperaturze 90°C. W jej trakcie do usuwania zanieczyszczeń stosowane są specjalne parownice wyposażone w szczotki, a także szorowarki i flizelinowe ścierki, zawsze jednorazowego użytku. Parownica czyści całą powierzchnię, na jakiej zostaje zastosowana i zabija obecne na niej zarazki - mówi Paweł Franczak, starszy specjalista ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka. - Miesięcznie w sklepach Biedronka dezynfekcji poddawane jest około 85 tys. - dodaje."

Czyszczenie wózków sklepowych jest usługą, która jest juz sprawdzona i przetestowana przez właścicieli myjni parowych. W obecnych warunkach, popyt na tą usługę nabiera na sile, co wiąże się ze zwiększonymi szansami rynkowymi dla właścicieli myjni mobilnych i firm świadczących usługi czyszczenia parą.